logo klubu tkkf spartakus


TOKYO 2011- X MISTRZOSTWA ŚWIATA

W dniach 4 do 6 listopada 2011 roku odbyły się X Mistrzostwa Świata Open, które rozgrywane są co cztery lata.  Ponadto, 3 listopada zorganizowano Międzynarodowy Turniej dla Młodzieży - "FRENDSHIP", a 4 listopada walczyły kobiety o pierwszeństwo na naszym globie w formule open. Sensacyjnym zwycięzcą został Ariel Nikoleishvili z Rosji. Tytuł Wicemistrza zdobył   Ewerton Teixeira (Brazylia).  Trzecie miejsce zajął Goderzi Kapanadze (Rosja), który walczył ze złamaną ręką po obowiązkowym teście tameshiwari.

4th       Makoto Akaishi (Japonia)
5th       Zahari Damyanov (Bułgaria)
6th       Nikolai Davydov (Rosja)
7th       Oleksandr Ieromenko (Ukraina)
8th       Ilya Karpenko (Rosja)
Best Spirit Award - Goderzi Kapanadze (Rosja)
Best Technique Award - Yuta Sawamura (Japonia)
Best Tameshiwari Award - Zahari Damyanov (Bułgaria / 24 Boards)
Young Lion Award - Tariel Nikoleishvili (Rosja)
Zawody zostały zoorganizowane w perfekcyjny sposób. Możliwość oglądania na żywo mieli m.in. członkowie naszego klubu (Sensei Edward Urbańczyk oraz Tadeusz Winkler). W dniach 7 i 8 listopada uczestniczyli  w obozie w miejscowości Yamanakeko u stóp Fuji Yamy.  Sensei Andrzej Manecki z zaprzyjaźnionego klubu z  Siemianowic Śląskich pozytywnie zaliczył egzamin na 5 dana. Niech nam żyje nowy Shihan!!!
Wkrótce więcej zdjęć w naszej galerii po otrzymaniu aparatu fotograficznego, który przez nieuwagę zostawił w Japonii Sensei Tadek. Tam  nie ma prawa nic zginąć tam się nie kradnie.!!!!

0611.JPG

0612.JPG

0613.JPG

Na zdjęciach:

* Pokaz Kabuki - aktor Shido Nakamura

* Demonstracja Iaido - Mistrz Isao Machii

* Ceremoniał Pamięci Shihan Bobby  Lowe'a. Córka Barbra Lowe  otrzymuje certyfikat na 10 dan  z rąk Kancho Shokei Matsui.

* Ewerton Teixeira, Ariel Nikoleishvili, Goderzi Kapanadze