logo klubu tkkf spartakus


Międzynarodowe seminarium IKO Summer Camp, Lublin 2012

W dniach od 16 do 19 sierpnia 2012 roku w Lublinie odbyło się międzynarodowe seminarium Kyokushin Karate  zorganizowane przez Okręgowy Związek Karate w Lublinie przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

W seminarium brało udział 206 karateka z 43 Dojo z Polski, Belgii, Białorusi, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Ukrainy, Węgier i USA.

Treningi odbywały się pod okiem instruktorów Shihan Seiji ISOBE 8 dan oraz Shihan Katsuhito GORAI 6 Dan oraz shihan Eugeniusz Dadzibug, shihan Dorel Bulearca z Rumunii i sensei Sylwester Sypień.

Główny nacisk treningów położono na aspekt techniczny i ujednolicenie techniki nauczania. Każdy dzień rozpoczynał się porannyn powitaniem słońca w pozycji Seiza, a treningi poświecone specjalistycznemu przygotowaniu wytrzymałościowemu wycisnęły wiele potu, ale przyniosły też nowe spojrzenie na zagadnienie wytrzymałości w Karate Kyokushin.

Podczas seminarium odbył się egzamin na stopnie uczniowskie Kyu i stopnie mistrzowskie Dan. Przed zdającymi egzaminatorzy postawili bardzo wysokie wymagania co świadczy o konsekwentnym budowaniu IKO Kyokushinkaikan na jakości i wysokim poziomie wyszkolenia technicznego najwyższych stopni.

Zdjęcia z obozu można obejrzeć w galeriach na stronie Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin