logo klubu tkkf spartakus


Kilka słów o naszym klubie

HISTORIA KLUBU

Początki funkcjonowania naszego Klubu sięgają roku 1974, w którym to grupa działaczy młodzieżowych założyla Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. W marcu roku 1975 decyzją Urzędu Miejskiego w Katowicach rozpoczyna swoją działalność pod nazwą Ognisko TKKF „Spartakus”. Od roku 1998 nosi nazwę:

Klub Sportowo – Rekreacyjny

Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej

SPARTAKUS” w Katowicach

Od samego początku istnienia naszego stowarzyszenia naistotniejszym celem była promocja rekreacji ruchowej wśród mieszkańców Katowic. Stąd też Ognisko było organizatorem wielu imprez rekreacyjno - sportowych, zawodów sportowych, rajdów górskich, zlotów, obozów, festynów.   Najwięcej satysfakcji i splendoru przyniosły działaczom klubu zawody, które odbyły się w katowickim „SPODKU” :

1986 – Puchar Europy - Karate Kyokushin

1987 – Mistrzostwa Europy - Karate Kyokushin

1991 - 45- te  Mistrzostwa Świata Amatorów w Kulturystyce

1993 – Puchar Świata Kyokushin Karate - „Oyma Cup”

1996 – Mistrzostwa Świata w Kulturystyce

1997 – Mistrzostwa Świata Grupy „B”w Hokeju na Lodzie

2000 - Mistrzostwa Świata Grupy „B”w Hokeju na Lodzie

Na przestrzeni lat działało wiele sekcji sportowo - rekreacyjnych w takich dyscyplinach jak: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, kulturystyka, gimnastyka korygująca, yoga, tenis ziemny, tenis stołowy, badminton, jogging, narciarstwo oraz żeglarstwo. Jednak, do najważniejszych i najliczniejszych należy zaliczyć sekcje sztuk walki, a mianowicie: karate kyokushin i ju-jitsu, które powstały jako jedne z pierwszych na Śląsku już w roku 1974.

Wieloletni Prezes naszego stowarzyszenia Andrzej BADURA działający w latach 1974 - 2004 był inicjatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych takich jak: Sląska Liga Tenisa Stołowego, Śląska Amatorska Liga Siatkówki, Biegi Uiczne: im. W. Korfantego i POLONIA. Przez wiele lat organizowane były Turnieje Tenisa im. Jadwigi Jędrzejowskiej jak również Rajdy Rowerowe. Nowa sytuacja społeczno - gospodarcza poważnie ograniczyła działalność klubu, która w chwili obecnej opiera się w głównej mierze na prowadzeniu zajęć w sekcjach rekreacyjnych: karate kyokushin, ju-jitsu, kulturystyki, callanetics, gimnastyki korygującej, tenisa stołowego, narciarskiej i żeglarskiej.

Konto klubu:

Logowanienr 91 2030 0045 1110 0000 0239 0390