logo klubu tkkf spartakus


Tai chi Qigong

Taijiquan jest chińską sztuką walki stworzoną przez rodzinę Chen. Od XIII wieku nieprzerwanie było udoskonalane i nauczane wyłącznie w obrębie klanu. (...) W sztuce taijiquan dąży się do (...) kontroli przepływu energii wewnętrznej, integracji ciała i umysłu i szeroko pojętej równowagi. Te dalekosiężne cele gwarantują skuteczność w sztukach walki, poprawę zdrowia i harmonię w codziennym życiu. Aby podążać bezpiecznie ku tym celom niezbędny jest właściwy przekaz i kompetentny nauczyciel". Iwona Korlacka

Tai chi Qigong

Ćwiczenia zaczerpnięte z tradycji gimnastyki chińskiej, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie rozluźniające wszystkie partie mięśniowe. Jednocześnie usprawniają aparat ruchowy i poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji. Trening przeznaczony dla osób, które chcą ćwiczyć tai chi qigong dla celów profilaktyki zdrowotnej. Ćwiczenia te koordynują pracę wszystkich układów fizjologicznych poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną.

Tai chi Qigong to również:

  • profilaktyka zdrowotna;
  • stopniowe poszerzanie zakresu ruchomości układu motorycznego;
  • korekta ustawienia kręgosłupa;
  • likwidacja stanów zwyrodnieniowych stawów;
  • regulacja funkcji fizjologicznych wszystkich układów;

· poprawa kondycji fizycznej;

  • poprawa zdolności koncentracji;
  • poprawa umiejętności uczenia się i zapamiętywania informacji

Tai chi qigong oparty jest na naukach medycyny chińskiej. Kilkakrotne powtórzenie sekwencji ćwiczeń daje odczuwalną poprawę stanu zdrowia zarówno w przypadku urazów jak i w stanach zwyrodnieniowych czy schorzeń przewlekłych. Tai chi qigong to jedna z metod, która przyczynia się do utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz do usunięcia blokad energetycznych w organizmie. Ćwiczenia te mają walory gimnastyki zdrowotnej, harmonizującej cały organizm. Jednocześnie precyzyjne wykonywanie ćwiczeń według obowiązujących zasad, to ćwiczenie płynności, harmonii i piękna w ruchu.

Ćwiczenia wykonuje się w luźnym ubraniu sportowym oraz miękkim wygodnym obuwiu.

* Siedziba klubu ul. Warszawska 27

Zapraszamy na treningi  w każdy poniedziałek

od godz. 19:00 do 20:00

oraz  środę od 15:30 do 16:30

INSTRUKTOR - mgr Iwona   KORLACKA  tel. +48 605 726 007